Видаляти зуб можна лише тоді, коли всі зусилля по його лікуванню не привели до успіху. Це стосується випадків, коли:

✔ На зубі глибока тріщина
✔ Запущений дефект.
✔ Пошкодження щелепи.
✔ Запущений пародонтоз.
✔ Видалення зуба мудрості.

Показанням для видалення зуба мудрості є будь-які пов’язані з ним незручності, а також ризик їх виникнення. На красу посмішки наявність або відсутність вісімки найчастіше ніяк не впливає, і в даному випадку дійсно простіше ліквідувати причину, ніж боротися з наслідками. Функціонального навантаження на ротову порожнину зуби мудрості теж не несуть. Протипоказань для позбавлення від зуба мудрості не так багато: вагітність, перенесений нещодавно інфаркт, гіпертонія другого або третього ступеня або зростання зуба в зоні злоякісного утворення. Видалити зуб мудрості можна і для профілактики, особливо якщо у пацієнта вже були проблеми з іншими висімками.

Зуб мудрості потрібно видаляти в наступних випадках:

  1. Брак місць в зубному ряду. В цьому випадку при прорізуванні вісімка буде зрушувати до центру сусідні зуби, що в кінцевому підсумку призведе до їх деформації і порушення прикусу.
  2. Виникнення карієсу. Через складне розташування зубів мудрості важко чистити, до того ж іноді вони мають пошкоджену емаль вже при прорізуванні. Карієс може швидко переміститися на сусідні зуби, тому затягувати з медичним втручанням в цьому випадку точно не можна.
  3. Аномальне анатомічне положення в ряду. Часом зуб мудрості може рости під нахилом в сторону горла або щоки. Це доставляє сильний дискомфорт і постійно травмує ротову порожнину. Незагоєні ранки згодом можуть привести до виразок, хронічної травми слизової щоки.