А чи б повірили Ви у те, що існують економні способи, які допомагають вберегти здоров‘я вашої ротової порожнини в домашніх умовах? Починаючи від вибору правильної зубної щітки і закінчуючи створення власної зубної пасти – дані поради не лише заставлять вас усміхнутись, але й їх практичне застосування покращать самопочуття усього організму.

Спосіб №1:  Зміна харчових звичок

Можливо ви вирішили скинути зайву вагу, або… у вас є інша причина, яка спонукала змінити ваше щоденне харчування – пам’ятайте, що такі дії не лише покращать мікрофлору усього організму, але й позитивно відіб’ються на здоров’ї ротової порожнини.

Цікавий факт:
Британські учені дослідили, що перехід на здорове харчування – запобігає появі карієсу.

Яка залежність здоров’я зубів від харчування правильними продуктами?

Чимало корисних продуктів, які є в основі здорового харчування, мають у своєму складі – кальцій, який є важливим будівельним матеріалом для наших кісток та зубів. Тому для зміцнення зубів обов’язково додайте до вашого раціону: молоко, йогурт (натуральний), сметану та сир (домашній).

Не забувайте розбавляти харчування овочами, фруктами, вітамінами, цільнозерновими продуктами та виключіть продукти із ГМО (генно модифіковані організми). Чому виключити? Бо вони вирощені за допомогою фосфорних добрив, які вміщують фітинову кислоту. Вона, у свою чергу, блокує засвоєння організмом кальцію.

І на сам кінець, слід відмовитись від солодких/несолодких газованих напоїв. Чудовою альтернативою є свіжоприготовлені фруктові смузі, солодкий чай або проста вода, якою зможете не лише підтримати водний баланс організму, а й збільшити виробництво слини.

Спосіб №2: Догляд за зубною щіткою

Щоби чищення зубів було максимально ефективним використовуйте маленькі або середні щітки. Завдяки таким розмірам їх щетинки дістають до щілин корінних зубів та вичищають від залишків продуктів, які появились після прийому їжі.

Коли ви почистили зуби та прополоскали зубну щітку, рекомендуємо залишити її сушити на повітрі. Можливо ви полюбляєте одразу ставити щітку у маленьку кришечку або на раковину. Якщо так, то це погана дія. Обидва варіанти є вкрай негігієнічним для ротової порожнини.  Зубні кришечки є активним джерелом харчування для бактерій, а раковина чудовим джерелом розвитку фекальних бактерій.

А куди тоді ж ставити зубну щітку?

Найкраще класти щітку в спеціальний ящик (шафку) у вашій ванні.

Цікавий факт:
Кожного разу, як ви спускаєте воду в туалеті, то мікроскопічні фекальні бактерії розпилюються по кімнаті. Якщо зубна щітка лежить на раковині –  шкідники в такому випадку можуть приземлитись на зубну щітку.

І не забувайте: щітка «живе» протягом 3-4 місяців (волосинки втрачають свою користь та еластичність). Якщо період користування вичерпався – обов’язково купуйте нову.

Спосіб №3: Слідкування правилам догляду за зубами

А ви знали, що близько 42% дорослих використовують для гігієни ротової порожнини лише зубну щітку? Однак для вберігання зубів від раннього розрушення однієї щітки замало. Для цього слід використовувати додаткові засоби догляду зубної порожнини.

Пропонуємо вам 3 кроки гігієнічних дій із вашою зубною порожниною для ранкових та вечірніх процедур:

Крок 1: Правильний процес чистки зубів

Зуби слід чистити мінімум двічі вдень (ввечері та зранку). На чистку виділяти 2 хвилини. Важливо пройтись по внутрішній і зовнішній поверхні зубів, виділяючи особливу увагу усім щілинкам та закуткам. Не забудьте почистити язик, так як на ньому є багато бактерій, які викликають неприємний запах.

Крок 2: Використання зубних ниток

Після чистки щіткою, зуби слід прочистити зубною ниткою. Адже вона видаляє наліт і часточки їжі в таких ділянках ротової порожнини, куди зубною щіткою буває важко дістатися – під пришийковою частиною ясен і між зубами.

Крок 3: Ополіскувач ротової порожнини

І на сам кінець, прополощіть ротову порожнину ополіскувачем, затримуючи його на 20-30 секунд. У своєму складі він має антибактеріальний ефект, який допомагає позбутись від усіх мікроорганізмів у ротовій порожнині.

Спосіб №4: Ходіння на регулярну чистку до стоматолога

Вам може здатися, що дотримання трьох кроків чищення зубів, перехід на правильне харчування зменшить вірогідність появи будь-яких зубних захворювань. На жаль, у зубній порожнині є частини до яких ви не зможете добратись і вичистити їх зможуть лише професійні інструменти лікаря-стоматолога.

Спосіб №5: Приготування власної зубної пасти

У чому переваги домашньої зубної пасти? Ви на всі 100% будете упевнені, що компоненти натуральні і не пошкодять вашому здоров’ю.

Для приготування потрібні наступні інгредієнти (їх легко знайти у магазині): кокосове масло, зубний порошок, ароматичне  масло.

Спосіб приготування: берете кокосове масло, яке попередньо прогріваєте на водяній бані. Для однієї пасти достатньо 6 столових ложок речовини. До нього додаєте таку ж кількість зубного порошку. У суміш вливаєте 10 крапель ароматичного масла. Всю масу добре перемішуєте, щоб зникли грудочки. Паста буде готова через добу, коли добре настоїться. Зберігати її найзручніше в скляній банці. Бажано тримати ємність в холодильнику. Використовувати можна, як заміну звичайної зубної пасти, невеликими порціями двічі в день.

Пам’ятайте, що дану пасту не слід використовувати більше 30 днів підряд через її абразивну природу (стирає емаль) та відсутність фтору (впливає на запобігання розвитку карієсу).

Leave a Comment